Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Najtańsze OC – czy warto go szukać?

28 października 2014
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 4.5/5 (głosów: 2)

Najtańsze OC - czy warto go szukać?Kierowcy co roku, gdy kończy im się umowa z ubezpieczycielem na OC, próbują szukać nowych, lepszych ofert. Czy warto to robić skoro samo OC się nie różni u innych ubezpieczycieli?

Najtańsze OC – warto czy nie warto?

Każdy kierowca chciałby płacić jak najtańsze OC. To zrozumiałe i ma to sens. Mimo, że ubezpieczenie OC w Polsce według obowiązującego prawa nie może różnić się ofertą pomiędzy towarzystwami ubezpieczeniowymi, to różnić się już mogą np. zniżki, zwyżki, dodatkowe oferty itd. I to właśnie jest argument za tym, aby szukać zawsze jak najtańszych rozwiązań. Po co przepłacać, skoro OC i tak będzie takie samo? Warto wybrać takie, które da nam dodatkowo niskie składki, dobre zniżki i ewentualne dodatkowe oferty lub zniżki na

ubezpieczenie AC lub NNW.

OC obowiązkowe w Polsce

Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe w Polsce i musi zostać zakupione, nawet jeśli pojazd nie jest użytkowany. Aby uniknąć automatycznego wznowienia polisy po jej ukończeniu u ubezpieczyciela, od którego planujemy odejść, warto wcześniej zainteresować się poszukiwaniem nowych ofert. Najtańsze OC powinien nam pomóc znaleźć kalkulator OC. To bardzo przydatne narzędzie internetowe potrafi w kilka chwil wyliczyć wysokość naszej składki wraz ze zniżkami itd. Warto zainteresować się też porównywarkami ubezpieczeń, które według naszych ustawień wskażą kilka najtańszych ofert u wielu ubezpieczycieli, dzięki temu z łatwością porównamy oferty.

Brak OC – i co dalej?

Jako, że ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, gdy zostaniemy złapani przez policję i nie będziemy posiadaczami ważnego OC, otrzymamy wysoki (bo nawet ponad 3000 złotych) mandat. W zależności od czasu, który minął od końca ważności naszego ubezpieczenia naliczana jest wysokość mandatu. Niestety to nie wszystkie koszty, bowiem nasz samochód zostanie odholowany na parking, a koszty odholowania i parkingu pokryjemy z własnej kieszeni. Nie będziemy mogli odzyskać auta dopóty dopóki nie wykupimy nowej polisy, a to trwa, więc parking może nas wynieść więcej niż roczne OC.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Najtańsze OC - czy warto go szukać?, 4.5 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *