Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Zabójcze raty kredytu

17 marca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 1.5/5 (głosów: 2)

Zabójcze raty kredytuJesteśmy społeczeństwem konsumpcyjnym żyjącym na kredyt. Wiek XX jak i XXI to era kredytu. Na kredyt bierzemy przeróżne towary – pralki, lodówki, meble, samochody i mieszkania. Co jednak zrobić, jeśli ścigają nas raty kredytu? Co zrobić, jeśli niezbyt dobrze przewidzieliśmy, co i jak. Zanim, więc do tego dojdzie na wielu stronach internetowych dostępne są specjalne kalkulatory gdzie po wpisaniu odpowiednich danych sami możemy sobie obliczyć, jaka będzie wysokość naszej raty. Kalkulator uwzględni za nas wszystkie dodatki takie jak prowizję, ubezpieczenie i różne inne parametry, jakie zawiera konkretna umowa.

Raty kredytu to jak wiadomo kapitał i odsetki. W bankach te procenty będą się różnić. Dobrze, więc nie iść też do pierwszej lepszej placówki bankowej, ale zrobić szersze rozeznanie, jeśli towar, który nabywamy jest znaczną kwotą. Jeśli już zaczynamy czuć się nieswojo i widzimy wyraźnie, że wzięliśmy sobie ciężar w postaci spłaty rat za samochód i nie dajemy już rady…nie panikujmy. Każdy bank czy też jego placówka jest po to by nie stracić klienta. To instytucja dla nas. Nie byłoby banków gdyby nie ich klienci.

Tak samo, więc jak nam tak i bankowi zależy na spłacie naszej raty. Na tym byśmy nie mieli problemu i nie zadłużali się. Trzeba, więc jak najszybciej skontaktować się z bankiem w celu ustalenia dalszych rat naszego kredytu, możliwości jego spłacania albo też rozłożenia na dłuższy czas tak, by stał się możliwy do regulowania nie utrudniając nam życia. Czytajmy, co podpisujemy.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Zabójcze raty kredytu, 1.5 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *