Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Ror

2 kwietnia 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 2)

RorJeszcze kilkanaście lat temu nie był niczym dziwnym fakt, iż ktoś nie posiadał rachunku bankowego. Większość pracowników odbierała wypłaty w kasach zakładowych czy bezpośrednio u księgowej. Obecnie wydaje się to niemal nieprawdopodobne. O ile wygodniej założyć sobie ror i korzystać ze wszystkich udogodnień. Przecież to kwestia nie tylko bezpieczeństwa, ale i oszczędności. Kiedyś z całą wypłatą w portfelu trzeba było wracać komunikacją miejską do domu, albo chcąc kupić na przykład meble, konieczne były wyprawy z gotówką, co rodziło niepotrzebne ryzyko utraty wysokich sum pieniędzy.

W tej chwili niemal wszystkie operacje finansowe dokonywane są bezgotówkowo, nieważne, czy płacimy za drobne zakupy w sklepie, czy przelewamy kilkadziesiąt tysięcy złotych za samochód. Dodatkowym udogodnieniem wprowadzanym przez banki jest możliwość płatności zbliżeniowych za pomocą karty bankomatowej lub kredytowej. Dzięki temu nie trzeba nosić ze sobą żadnych pieniędzy. Ror ma jeszcze tę zaletę, że pomaga w oszczędzaniu. Niektóre banki oferują naprawdę ciekawe oprocentowanie, dzięki czemu ze zwykłego rachunku można korzystać jak z konta oszczędnościowego.

Można na przykład ustalić przelewy stałe, które będą wykonywane automatycznie w wybranym terminie, a resztę pieniędzy pozostawić na koncie. Oczywiście konto oszczędnościowo-rozliczeniowe nie da takiego zysku jak lokata, ale dla niewielkich sum jest wystarczające. Obecnie obsługa rachunku jest jeszcze łatwiejsza ze względu na upowszechnienie się systemów bankowości internetowej.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Ror, 2.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *