Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Porady dotyczące kredytu hipotecznego

28 czerwca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 3)

Porady dotyczące kredytu hipotecznegoJeżeli chcemy wziąć kredyt hipoteczny porady w tym celu są wskazane i warto jest z nich skorzystać, aby wybrać dla siebie jak najkorzystniejszą ofertę. Osoby, które zastanawiają się nad kredytem mają wiele pytań i wątpliwości, co jest zrozumiałe, ponieważ kredyt hipoteczny zaciąga się najczęściej na długie lata. Wpisując w wyszukiwarkę kredyt hipoteczny porady, można uzyskać wiele ciekawych informacji na ten temat, można odnaleźć także oferty poszczególnych banków, które łatwo jest porównać i wybrać z nich ofertę najkorzystniejszą dla siebie. Dobry kredyt to sprawa indywidualna. Zależy od potrzeb klienta, od kwoty, jakiej klient potrzebuje, od zarobków, od przeznaczenia kredytu i okresu, w jakim kredyt będziemy spłacać.

Żeby uniknąć dodatkowych ukrytych kosztów trzeba bardzo dokładnie przeczytać umowę, znaleźć w niej informacje dotyczące dodatkowych prowizji czy ukrytych opłat. Warto pamiętać o tym, ze warunki kredytu możemy negocjować. Nie wstydźmy się tego. Kredyt będziemy spłacać nawet przez kilkadziesiąt lat, więc warto walczyć o jak najlepsze warunki. Przy zawieraniu kredytu banki często dają różne możliwości, jeśli chodzi o spłatę rat. Mogą być to raty równe lub malejące. Każda rata składa się z kapitału i odsetek. Raty malejące polegają na tym, że do obliczonej co miesiąc kwoty dodawane są odsetki, w ten sposób powstaje rata malejąca. Jeśli chodzi o raty równe odsetki od razu zostają obliczone, dodaje się je do kapitału i dzieli na równe części.

Do samej kwoty kredytu dodawane mogą być różne opłaty dodatkowe, z którymi klient musi się pogodzić. Należą do nich między innymi: wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę, ubezpieczenie kredytu, ubezpieczenie majątkowe, prowizja pośrednika czy opłaty notarialne.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Porady dotyczące kredytu hipotecznego, 2.0 out of 5 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *