Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Oszczędzanie energii

10 marca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 1.5/5 (głosów: 2)

11189834_84f8ec8050W dzisiejszych czasach bardzo dużo czasu poświęca się na oszczędzanie. W dużej mierze można powiedzieć, że media namawiają nas do oszczędzania do słownie wszystkiego. Można zauważyć, że proces ten nasilił się w dobie kryzysu finansowego z jakim boryka się dzisiejszy świat. W radiu i telewizji, czy też prasie zachęca się społeczeństwo do oszczędzania pieniędzy, wody, czy też energii. Oszczędzanie energii związane jest z co raz bardziej popularną troską o naszą planetę jaką jest Ziemia. Widoczne jest to chociażby w programach partii politycznych, które propagują dbanie o środowisko.

Tego rodzaju programy zachęcają do bardzo wielu działań, które mogą pozytywnie wpłynąć na jakość życia dzisiejszego społeczeństwa. Jednym ze sposobów jest właśnie oszczędzanie energii elektrycznej. Sposobów jest na to bardzo wiele, miedzy innymi kampanie reklamowe o chwytających hasłach typu wyłącz światło włącz myślenie, czy też co raz większy nacisk na stosowanie żarówek energooszczędnych. Wskazane wyżej sposoby są tylko i wyłącznie jednymi z bardzo wielu sposobów na przekonanie społeczeństwa do oszczędzania energii elektrycznej, która jak każdy wie po pierwsze kosztuje, a po drugi szkodzi środowisku.

Oszczędzanie energii wiąże się zatem z obopólnymi korzyściami, dla oszczędzającego są to niższe rachunki, a dla propagatorów ochrony środowiska, dłuższą żywotnością Ziemi. Decyzja co do sposobu oszczędzania energii zależy tylko i wyłącznie do nas, mimo, że rynek wymusza na nas pewne zachowania związane z oszczędzaniem energii.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Oszczędzanie energii, 1.5 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *