Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Najlepsze lokaty, zysk bez ryzyka

6 kwietnia 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 2)

Najlepsze lokaty, zysk bez ryzykaMagda, odkąd podjęła pierwszą pracę, oszczędzała pieniądze, by jak najszybciej kupić sobie własne mieszkanie. Starała się wydawać jak najmniej z każdej wypłaty, żyła raczej skromnie, cały czas dążąc do obranego celu. Wszystkie pieniądze trzymała na swoim koncie oszczędnościowo-rozliczeniowym. Dopiero przed rokiem zaczęła – za namową koleżanki – interesować się jakimiś korzystniejszymi formami oszczędzania. Jako że nigdy nie miała duszy ryzykantki i zawsze wybierała przede wszystkim bezpieczeństwo, także gdy chodziło o finanse, więc giełda papierów wartościowych zdecydowanie odpadała, nie chciała też korzystać z możliwości obracania walutami.

Kiedy poszukiwania na własną rękę nie przyniosły żadnych satysfakcjonujących efektów, postanowiła skorzystać z rady fachowca. Udała się więc do banku – wybrała taki, który znajdował się blisko jej domu, nie zwracała uwagi na jego pozycję na rynku. Bardzo się zdziwiła, że proponowane najlepsze lokaty mają niewiele większe oprocentowanie jak jej rachunek bankowy. Już miała zrezygnować z całej sprawy, gdy zetknęła się z agencją zajmującą się finansami. Tam na wstępie przedstawiono jej najlepsze lokaty ze wszystkich większych banków. Od razu zdecydowała się na jedną z nich, wszystkie formalności załatwiła na miejscu z pomocą rzetelnego pracownika.

Pieniędzy nie musiała nawet wypłacać, po prostu zostały przelane na jej nowo otwartą lokatę. Przez rok, bo na tyle wpłaciła swoje oszczędności, zarobi  niemal równowartość dwóch swoich pensji. Jest przekonana, że za góra dwa lata będzie mogła sobie pozwolić na wymarzone mieszkanie.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Najlepsze lokaty, zysk bez ryzyka, 2.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *