Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Najlepsza lokata

8 kwietnia 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 2)

Najlepsza lokataWydawać by się mogło, że wybór lokaty jest sprawą prostą, że wystarczy pójść do pierwszego lepszego banku, by założyć tę najlepszą. Jest to jednak złudne mniemanie. Każdy bank bowiem ma w swojej ofercie najczęściej kilka takich propozycji i każda określana jest jako najlepsza lokata. Niewątpliwie tak właśnie jest, ale każdy klient powinien wyszukać taką, która odpowie na jego potrzeby. Jednemu będzie zależało, by lokata była krótka – na przykład miesięczna – i oprocentowanie nie jest dla niego najistotniejsze. Ktoś inny może sobie pozwolić na zamrożenie gotówki nawet na dwa lata, co pozwoli mu uzyskać dużo lepszy zysk.

Bank będzie mógł dłużej operować pieniędzmi, dzięki czemu klient też skorzysta. Najlepsza lokata to taka szyta na miarę. Jeśli już mamy powierzyć komuś nasze oszczędności, to warto zrobić to z głową, należy wystrzegać się działania impulsywnego, bo to może doprowadzić do niemałego rozczarowania. Niektóre banki proponują zaskakująco wysokie oprocentowanie, co w zasadzie od razu powinno wzbudzić w kliencie jeśli nie niepokój, to przynajmniej zainteresowanie.

Należy się wystrzegać niejasnych kwestii, jeśli coś jest niezrozumiałe, to należy pytać przed podpisaniem umowy, by potem nie robić sobie wyrzutów w związku z jakimś zaniedbaniem. Profesjonalny doradca finansowy powinien być uczciwy i mieć doświadczenie w danym sektorze, gdy nie wzbudza naszego zaufania, lepiej dać sobie spokój i szukać pomocy gdzie indziej. Najważniejszy jest jednak zdrowy rozsądek i nic nie jest w stanie go zastąpić.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Najlepsza lokata, 2.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *