Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Lokata bankowa

12 kwietnia 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 3)

Lokata bankowaJustyna miała zaplanowany urlop – wybrała sobie ciekawą wycieczkę w biurze podróży. Czekało ją jednak srogie rozczarowanie, ponieważ dwa tygodnie przed planowanym wylotem dostała informację, że cała impreza została odwołana ze względu na niestabilną sytuację w państwie, do którego miała się udać. Biuro wycofało już swoich rezydentów, tak więc nie było szansy na ewentualne odwołanie tej decyzji. Na początku trochę marudziła, ale szybko znalazła rozwiązanie. Wprosiła się do domku letniskowego swojej ciotki, w zamian za pomoc przy zrywaniu owoców. Martwiła się tylko trochę o pieniądze, które miało jej zwrócić biuro podróży.

I nie chodziło jej bynajmniej o niedotrzymanie umowy z ich strony, ale o swoją rozrzutność. Justyny pieniądze się po prostu nie trzymają. Koleżanka z pracy stwierdziła, że w takiej sytuacji jedynym ratunkiem jest lokata bankowa. Justyna nie zastanawiała się długo, popytała się, z jakiej lokaty korzystają znajomi i złożyła pieniądze w tym samym miejscu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że o tej lokacie zapomniała. Nie upłynęło kilka miesięcy, a dowiedziała się, że jest okazja kupić niewielką kawalerkę od kuzynki, która wyjeżdża za granicę, więc sprawa jest pilna.

Justyna zamartwiała się, bo brakowało jej raptem kilkanaście tysięcy złotych, a na kredyt nie mogła liczyć. Dosłownie w ostatniej chwili zadzwonił do niej doradca z banku, zajmujący się jej lokata bankowa, by poinformować o jej zakończeniu. Podobno Justyna przez chwilę nie mogła uwierzyć własnym uszom i osoba dzwoniąca mogła być co najmniej zdziwiona entuzjastycznym przyjęciem przekazywanej wiadomości.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Lokata bankowa, 2.0 out of 5 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *