Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Konto/rachunek ROR w banku

1 kwietnia 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 1.5/5 (głosów: 2)

Konto/rachunek ROR w bankuW licznych bankach działających na polskim rynku finansowym a także w instytucjach parabankowych oferowane są klientom rachunki oszczędnościowo rozliczeniowe a zatem tzw. ror – y. Służą one wówczas do rozliczeń międzybankowych a także regulowania wszystkich zobowiązań. Niejednokrotnie na takie konto ror przelewane jest również wynagrodzenie konkretnej osoby, Właściciela tego konta lub pełnomocnika albo współwłaściciela. Wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb danej osoby.

A także wszystko według cech indywidualnych takiego konta. Albowiem trzeba sobie odpowiedzieć jednoznacznie, że im bardziej wymagający klient tym większe możliwość dla takiego konta daje bank lub inna instytucja parabankowa. Chociaż większe możliwości ma bank z racji większej ilości swojego kapitału. Jest wówczas kilka cech wspólnych, które posiada praktycznie każde konto ror. I tutaj w pierwszej kolejności należy pamiętać, że do takiego konta wydawana jest karta bankomatowa zwana również czasami debetową, że takie konto jest zakładane w złotówkach lub w walutach obcych oraz że do takiego rachunku oszczędnościowo rozliczeniowego może być przypisany odpowiedni pełnomocnik lub współwłaściciel.

Banki dają, bowiem możliwość wspólnego korzystania z rachunku. Co jest szczególnie ważne dla małżeństw. Tak właśnie wygląda sytuacja w przypadku konta bankowego dokładniej rzecz biorąc w przypadku konta oszczędnościowo rozliczeniowego. Tak po prostu jest zbudowany ten produkt oferowany w polskim systemie finansowym przez liczna banki.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Konto/rachunek ROR w banku, 1.5 out of 5 based on 2 ratings

»

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *