Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Jak skutecznie oszczędzać prąd

24 marca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.7/5 (głosów: 3)

Jak skutecznie oszczędzać prądOstatnio telewizyjne reklamy uczą nas jak oszczędzać prąd. Dobre rady zawsze w cenie a wachlarz możliwości dzięki myśli technicznej coraz większy. Większość urządzeń elektrycznych, jakie używamy posiada klasy energetyczne. Etykietki znajdujące się na produktach posiadają oznaczenia od A do G. Tych ostatnich lepiej jednak nie kupować, bo to najgorsza z możliwości. W grudniu 2010 r. wprowadzone zostały na sprzęt gospodarstwa domowego taki jak odbiorniki tv, pralki, lodówki i zmywarki trzy klasy energetyczne: A+, A++ oraz A+++. Świadczą one o najlepszych parametrach oszczędności energii.

Wybór urządzeń należy jednak dostosować do faktycznych potrzeb gospodarstwa domowego. Mniejsza ilość osób to mniejsza zmywarka czy mniejszy czajnik elektryczny i to koniecznie na płytce grzewczej – można zagotować dzięki temu mniej wody. Należy również pamiętać, że im większa moc urządzenia tym mniejsze straty zużycia energii. Oszczędność energii to też kuchenki z płytą indukcyjną lub ceramiczną. Energooszczędne żarówki, jasne ściany i podłogi w mieszkaniu. Wreszcie znany wszystkim „stand by”, czyli stan czuwania.

Maleńka świecąca się czerwona dioda świadcząca o tym, że nasze urządzenie w każdej chwili gotowe jest do działania. Pobiera ogromne ilości energii podobnie jak pozostawiona w gniazdku ładowarka do telefonu. Włączenie programu oszczędnościowego wymaga od każdego z nas jednego – trzeba też włączyć myślenie. Wtedy to jak oszczędzać prąd przestanie być dla nas problemem a stanie się nawykiem.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Jak skutecznie oszczędzać prąd, 2.7 out of 5 based on 3 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *