Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Jak oszczędzać pieniądze

8 marca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 2)

2e336fc0-ff9f-49f5-b33c-b85c80ea6cd2_20091029015540_Kobieta-ze-skarbonka-43W prasie i telewizji co raz częściej można spotkać informacje o skutecznym oszczędzaniu. Obecny rynek finansowy mimo, że nie jednoznacznie to wskazuje nam jak oszczędzać. W dobie kryzysu finansowego niemal każde przedsiębiorstwo nastawione jest na oszczędzanie. Do najczęściej wskazywanych metod oszczędzania zalicza się, lokaty bankowe, oraz częściej proponowane przez banki oszczędności gromadzone w tak zwanej śwince. Społeczeństwo jednak stale uczy się jak oszczędzać, ponieważ nieufność do instytucji bankowych i brak inwestycyjnego milczenia wśród ludzi powoduje, że procent osób oszczędzających za pomocą instrumentów finansowych jest niewielki.

W związku z tym instytucje bankowe organizują co raz więcej kampanii o charakterze finansowym mających na celu zachęcić społeczeństwo do skutecznego i efektywnego oszczędzania. Skuteczność tego rodzaju kampanii zależy od bardzo wielu czynników, ale przede wszystkim od oferty, która musi być jasna i zrozumiała dla potencjalnego klienta, oraz nieść za sobą zysk w postaci realnych środków na koncie. Mimo postępu w świecie ludzie nie chętnie oszczędzają, ponieważ po pierwsze nie mają oszczędności, a po drugie jeśli już je mają to wolą trzymać ja w tak zwanej skarpecie.

Warto dlatego zmienić myślenie społeczeństwa właśnie w kierunku ekonomicznego myślenia, które przyniesie zyski nie tyko instytucjom finansowym, ale przede wszystkim osobie inwestującej czy też oszczędzającej w danym banku na przykład za pomocą oprocentowanej w dany sposób lokaty.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Jak oszczędzać pieniądze, 2.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *