Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

W co inwestować małe kwoty ?

25 marca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.5/5 (głosów: 2)

W co inwestować małe kwoty ?Każdy chciałby mieć pod dostatkiem pieniędzy i o nic się nie martwić. Aby nie obracać przysłowiową złotówką kilka razy nim się ją wyda. A jeśli nie zarabiamy dużo? W co inwestować małe kwoty, którymi dysponujemy? Czy ktoś pamięta jeszcze coś takiego jak SKO? Były to Szkolne Kasy Oszczędności. Uczyły jak oszczędzać a przede wszystkim uczyły, że warto to robić. Gdybyśmy tak zaczęli oszczędzać za młodu to uzbierałaby się całkiem niezła suma na wykorzystanie będąc już na emeryturze. Nikt jednak jak sądzę tego nie zrobił, bo kto będąc dzieckiem w szkole podstawowej myślał o zabezpieczeniu na starość.

Powraca, więc temat, w co inwestować małe kwoty takie po 50, 100 czy 200 zł? Najlepiej jak się zdaje na szkolnym przykładzie otworzyć konto oszczędnościowe w banku. Zysk może niewielki, ale straty nie będzie. Możemy również skorzystać z lokaty bankowej. To już będą sumy trochę większe byśmy mieli coś zyskać, ale nie aż tak duże a zysk większy niż z konta oszczędnościowego. Zostają jeszcze obligacje, złoto, fundusze. Nietrafiona to jak zakupy bez możliwości zwrotu towaru.

Lepiej poczekać 2-3 miesiące aż uzbiera się trochę więcej funduszy i wtedy inwestować. No tak, ale mówimy tu tylko o pieniądzach a przecież są i niematerialne dobra. Mecenasem sztuki na pewno nie zostaniemy ze “stówą” w kieszeni, ale możemy zainwestować we własny rozwój, nabyć nowe umiejętności by potem np. otworzyć działalność gospodarczą – też inwestycja. Każda inwestycja jest dobra, jeśli jest przemyślana i komuś służy.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

W co inwestować małe kwoty ?, 2.5 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *