Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Elastyczne konto oszczędnościowe dla każdego

7 kwietnia 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.5/5 (głosów: 2)

Elastyczne konto oszczędnościowe dla każdegoMetod oszczędzania jest mnóstwo, niekiedy nie jest łatwo dopasować taką, która spełni wszystkie nasze wymagania. Jeżeli nie możemy sobie pozwolić na ryzyko utraty części lub nawet całości zainwestowanych pieniędzy, próbując zarobić na akcjach, to warto poszukać czegoś bezpieczniejszego. Najbezpieczniejsze, a zarazem przynoszące zysk jest odkładanie gotówki na konto oszczędnościowe. Każdy indywidualnie określa kwotę, jaką może każdego miesiąca przelać na specjalny, zamknięty rachunek.

Z reguły nie wypłaca się z niego pieniędzy, bo konto oszczędnościowe raczej nie służy do rozliczeń, ale banki najczęściej umożliwiają jednokrotne w ciągu miesiąca podjęcie pieniędzy. Oczywiście nie oznacza to, że nie mamy dostępu do swoich oszczędności i nawet w sytuacji kryzysowej nie będziemy mogli ich podjąć. Zawsze i w każdym momencie można zrezygnować z usługi, ale prawdopodobnie stracimy wtedy jakieś drobne odsetki. Taki rachunek jest chyba najelastyczniejszą formą oszczędzania, ponieważ nie jest ograniczony żadnym terminem, a klient sam decyduje o wielu sprawach, nie narzuca się mu żadnych kwot.

Konto oszczędnościowe może otworzyć każdy, nawet osoba niemająca stałych wpływów w postaci pensji. Ważne jest tylko wpłacanie ustalonych w umowie kwot. Rachunek taki jest bardzo korzystnie oprocentowany – jak lokata, a można go zarazem traktować jak zwykłe konto osobiste. Dodatkową zaletą jest to, że banki najczęściej nie pobierają prowizji za jego prowadzenie, co również jest niekiedy istotnym zyskiem.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Elastyczne konto oszczędnościowe dla każdego, 2.5 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *