Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Dodatkowy dochód

26 marca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 2)

Dodatkowy dochódW wielu gospodarstwach domowych sytuacja nie jest najlepsza pod względem ekonomicznym. Społeczeństwo jest coraz bardziej zróżnicowane finansowo – są albo bogaci albo biedni. Straciła się nam gdzieś klasa średnia. Koszty utrzymania z roku na rok są też coraz większe. Inflacja, kryzys ogólnoświatowy, płace, które nie rosną to wszystko powoduje, że szukamy innych niż mamy możliwości zarobkowych. Zastanawiamy się, jaki dodatkowy dochód może poprawić naszą sytuację i psychiczny komfort dotrwania do pierwszego. Możemy podjąć dodatkową pracę na dowolną formę zatrudnienia, zwykle to umowa o dzieło albo zlecenie.

Można również zająć się chałupnictwem, rękodziełem, zaopiekować dzieckiem albo wyprowadzić czyjegoś pupila na spacer. Ostatnio dość popularną formą na dodatkowy dochód jest roznoszenie ulotek praktykowane zarówno przez młodzież szkolną jak i przez osoby starsze. W obecnych czasach dorabianie nie ma wieku. Ludzie szukają każdej możliwości na poprawę sytuacji, na to by nie dać się codzienności i coraz bardziej surowym prawom rynku. Teraz wolność daje pieniądz. Jest wyznacznikiem statusu społecznego i jedynym środkiem, za który możemy nabyć wszystko to, co potrzebne do życia.

Wszystko ma też jednak swoją cenę. W pogoni za dodatkowym źródłem dochodu przestajemy ze sobą przebywać, mamy coraz mniej czasu dla siebie. Potem jesteśmy już tak zmęczeni, że nie mamy ochoty na rozmowę a jedynie na odpoczynek. Żadne pieniądze jednak nie zrekompensują nam straconego czasu bez naszych bliskich.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Dodatkowy dochód, 2.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *