Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Dobre lokaty bankowe

21 kwietnia 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.5/5 (głosów: 4)

Dobre lokaty bankowe Nietrudno jest znaleźć dobre lokaty bankowe, ponieważ oferty te przedstawiane są przez każdy bank jest ich bardzo wiele i spośród nich można znaleźć dla siebie najkorzystniejszą dla naszych indywidualnych potrzeb. Lokaty bankowe to wciąż najpopularniejsza forma inwestowania pieniędzy, ponieważ jest najmniej ryzykowna. Lokaty można zawrzeć na różne okresy czasowe, są to najczęściej okresy trzymiesięczne, półroczne i roczne. Lokaty trzymiesięczne są popularne, ponieważ są uniwersalne. Można je wypłacić już po krótkim czasie, a oprocentowanie jest tak samo wysokie jak przy lokatach na dłuższy okres.

Lokaty półroczne są dla osób, które nie chcą decydować się na długi okres trzymania pieniędzy w banku bez możliwości ich wypłaty. Im dłuższy jest okres lokowania pieniędzy tym wyższe jest oprocentowanie. Są oferty dostępne nawet na pięć czy dziesięć lat i na takich długoterminowych lokatach można zarobić najwięcej. Tak długi okres jednak nie cieszy się zbytnią popularnością wśród klientów, ponieważ zniechęca ich tak długi czas braku dostępu do swoich pieniędzy.

Jeżeli zdecydujemy się na wcześniejszą wypłatę kwoty, jaką zainwestowaliśmy, wtedy utracimy wszystkie nagromadzone odsetki. Dobre lokaty bankowe i te najczęściej wybierane przez klientów to lokaty roczne. Są one wysokooprocentowane, a okres, w którym nasze pieniądze są zamrożone nie jest bardzo długi, dzięki temu możemy zaplanować nasze wydatki tak, aby zainwestowane pieniądze mogły pozostać przez ten czas na lokacie. Ze względu na duże zainteresowanie klientów są one najczęściej reklamowane przez banki.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Dobre lokaty bankowe , 2.5 out of 5 based on 4 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *