Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Otwarcie rachunku inwestycyjnego

5 lipca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.3/5 (głosów: 6)

Otwarcie rachunku inwestycyjnegoRachunek inwestycyjny jest otwierany przez wiele różnych biur maklerskich oraz brokerskich. Samo otwarcie można wykonać na kilka sposobów. Najbardziej popularne jest drogą internetową, ponieważ też najszybsze. Jednak samo wypełnienie formularza i podanie danych to nie wszystko, ponieważ trzeba podpisać umowę. Ta z kolei przychodzi do klienta za pomocą kuriera czy zwykłej poczty w dwóch egzemplarzach. Należy wszystko przeczytać, podpisać i odesłać do biura. Dopiero na tej podstawie jest otwierany rachunek inwestycyjny i dostarczane dane do zalogowania. Trwa to zaledwie kilka dni dlatego łatwość w otwarciu jest wysoka. Można to zrobić bez względu na miejsce zamieszkania ponieważ ludzie za granicą także wykonują to w podobny sposób. Aby otworzyć rachunek inwestycyjny należy się również zastanowić jaki on ma być.

Na rynku jest tak wiele ofert dla różnorodnych klientów że ilość może przytłaczać. Musi to być rachunek na którym będzie swoboda inwestowania, możliwość szybkiego wpłacania środków a także przelewy w interesującej dla klienta walucie. Wszystkie te szczegółowe informacje powinny być również dostarczone w postaci regulaminu kiedy podpisuje się umowę. To, jak otworzyć rachunek inwestycyjny można również przeczytać na wielu stronach typowo giełdowych. Są tam porady na temat samego otwierania jak również korzystania z szerokiej bazy rachunków. Dostępne są akcyjne, obligacyjne, walutowe, funduszowe a także instrumentów pochodnych. Na każdy instrument będący odrębnym segmentem należy otworzyć jeden rachunek. Zazwyczaj klient posiada go w jednym oddziale inwestycyjnym ale kiedy ma sporą ilość pieniędzy do zainwestowania wówczas ma prawo do kilku.

Rachunek inwestycyjny mogą otworzyć już osobę młode, które posiadają własny nip a także otwarte konto bankowe. Jest ono potrzebne do pierwszego przelewu zasilającego rachunek dla inwestycji. Zanim jednak nastąpi otwarcie tego rzeczywistego można pokusić się również o rachunek demonstracyjny. Ten otwierany jest tylko drogą on line ponieważ ma za zadanie nauczyć zasad inwestowania na giełdzie. Otwieranie rachunku jest darmowe dlatego jest to zachęta by działać na rynkach giełdowych. Opłaty są dopiero pobierane za pośrednictwo w usługach jakich muszą dokonywać maklerzy. Takie informacje również powinny być przy zawarciu umowy udostępnione. Kiedy rachunek zostanie już założony to warto sprawdzić jakie ma funkcje, możliwości a także jak można inwestować czy komunikować się z biurem maklerskim. Jest to ważne już podczas samego inwestowania aby było ono płynne.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Otwarcie rachunku inwestycyjnego, 2.3 out of 5 based on 6 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *