Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Najlepsze inwestycje – być jak Rockefeller

23 marca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 2)

Najlepsze inwestycje - być jak RockefellerKażdy ma jakieś marzenia. Jeden by chciał pojechać na Wyspy Kanaryjskie i stąpać po złotym ciepłym piasku a marzeniem drugiego jest Koło Podbiegunowe i zaprzęgi reniferów. Nie ma osoby, która nie marzy by coś mieć, coś zobaczyć lub gdzieś pojechać. Dlatego też praca jest dla nas ważna, bo zapewnia nam nie tylko środki do życia, ale umożliwia realizowanie marzeń. Odkładamy, więc część swoich pieniędzy zastanawiając się, jakie są najlepsze inwestycje by środki zostały pomnożone. Możliwości jest prawdopodobnie tyle ile ludzi. Można zainwestować w złoto.

Można w nieruchomości, czyli lokale użytkowe, mieszkalne albo świetnie sprzedające się grunty– szczególnie w górach. Kolejną ewentualnością jest giełda i są fundusze. Mogą być lokaty, akcje albo obligacje. Nie trzeba nawet wychodzić z domu, bo wszystko to teraz da się wyklikać na klawiaturze komputera w domowym zaciszu przy kieliszku dobrego wina, w które… też można zainwestować. Nie trzeba mieć też wiedzy na ten temat, bo wystarczy osobisty opiekun w placówce bankowej czy w domu aukcyjnym i najlepsze inwestycje mogą być nasze.

Prawdą jest również i to, że wspomniany w tytule Rockefeller nie był na początku bogatą osobą. Mając 16 lat poszedł do pracy, w której dostawał 50 centów dziennie. Miał jednak to, co w życiu najważniejsze – czas, mądrość i chęci do działania. Bogacił się wiedzą, podejściem do ludzi i pracowitością. Żaden majątek nie powstaje w pięć minut za to każda stabilna fortuna jest kwestią czasu. Wszak ponoć czas to pieniądz.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Najlepsze inwestycje - być jak Rockefeller, 2.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *