Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Kredyt pod hipotekę, rata kredytu hipotecznego

11 marca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.0/5 (głosów: 2)

Kredyt pod hipotekę, rata kredytu hipotecznegoNa obecnym rynku kredytowym mamy do czynienia z bardzo wieloma rodzajami kredytów. Są to między innymi kredyty konsumpcyjne, z przeznaczeniem na zaspokojenie podstawowych potrzeb, budowlane, z przeznaczeniem na remont, czy też kredyty na mieszkanie, czyli pod hipotekę. Każdy kredyt wiąże się nie tylko z  pewnymi zaletami, ale i ma liczne wady. Do głównych cech charakterystycznych jakiegokolwiek kredytu zaliczyć można raty. Raty to części w jakich będziemy spłacać zaciągnięty kredyt przez najbliższy czas.

Przed przyznaniem kredytu pod hipotekę doradca bankowy bada zdolność kredytową potencjalnego kredytobiorcy i wylicza jak wysoka będzie rata kredytu hipotecznego po uwzględnieniu i spełnieniu wszystkich wymogów. Co do zasady są to raty bardzo wysokie, a spłata samego kredytu trwa bardzo wiele lat. Kredyt tego rodzaju przeznaczany jest na zakup mieszkania czy to na rynku wtórnym czy pierwotnym. Rata kredytu hipotecznego, to tak naprawdę cena jaką musi zapłacić każdy kredytobiorca za dany kredyt, ponieważ uwzględnia one wszelkie opłaty i odsetki związane z udzielonym kredytem.

W związku z faktem, że kredyt na mieszkanie jest bardzo wysoki to i same raty również są bardzo wysokie, jednak jest to proces nieunikniony, ponieważ nie wiele osób stać na kupno mieszkania za gotówkę. W dzisiejszych czasach jest to bardzo poważna inwestycja ale i bardzo poważna decyzja, która powinna być bardzo przemyślana. dlatego nie powinny dziwić nas liczne obwarowania przy udzielaniu tego rodzaju kredytu.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Kredyt pod hipotekę, rata kredytu hipotecznego, 2.0 out of 5 based on 2 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *