Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Korzystanie z rachunku giełdowego

2 lipca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.2/5 (głosów: 5)

Korzystanie z rachunku giełdowegoRachunek giełdowy jest potrzebny przede wszystkim do inwestowania pieniędzy. Jeśli ludzie się interesują tą tematyką to muszą założyć najpierw rachunek aby móc z niego korzystać. Ma to wiele zalet tym bardziej w dobie tak zaawansowanej technologii cyfrowej. Przede wszystkim rachunek giełdowy może być nie tylko na komputerze ale również w telefonie czy na tablecie. Ma to znaczenie wtedy kiedy sesje są dwadzieścia cztery godziny na dobę i inwestor chce mieć cały czas do nich dostęp. Zaletą jest to że obecnie rachunki giełdowe są prowadzone w różnych językach, w zależności od potrzeb danej osoby. Możliwości również jest bardzo wiele ponieważ można samemu wybrać rynek na którym chce się inwestować. Najczęściej są to akcje ale ilość instrumentów jest tak duża że od czasu do czasu mogą to być też obligacje czy waluty.

Każdy taki instrument ma inną konstrukcję rachunku. Akcyjne są zakładane przede wszystkim w banku natomiast walutowe u brokera. Cała tabela pokazuje ogromne możliwości składania zleceń a także zamykania swoich pozycji. Dodatkowo można posługiwać się parametrami ograniczającymi straty czy też maksymalizowania zysków. Dla początkujących rachunek giełdowy oferuje dodatkowe narzędzia takie jak giełda on line, narzędzia do analizy technicznej czy też wiadomości biznesowe na bieżąco. Rachunki są coraz bardziej nowoczesne po to aby każdy mógł swobodnie się po nich poruszać. Na koncie które jest indywidualne widać wszystkie transakcje, opłaty a także prowizje i rozliczenia. Można również zobaczyć ilość dostępnego depozytu aby w razie potrzeby móc go uzupełnić. Nie brakuje również możliwości kontaktu z maklerem lub brokerem nawet przez Internet.

Korzystanie z rachunku jest możliwe całą dobę ale inwestowanie na nim tylko wtedy kiedy jest aktywna sesja giełdowa. Samo prowadzenie rachunku giełdowego jest bezpłatne, chyba że ktoś wybierze sobie typ biznesowy. W takich sytuacjach jest pobierana drobna opłata za cały rok. Wielu inwestorów ma kilka różnych rachunków ponieważ to zależy w co aktualnie inwestują. Rachunki walutowe są dostępne z kolei na całym świecie co oznacza że można inwestować tak naprawdę we wszystko. Rachunek giełdowy mogą mieć nawet osoby młode czy starsze, ponieważ to nie ma żadnego znaczenia. Najważniejsze jest to aby był wykorzystywany do celów inwestycyjnych i dawał wysokie profity na konto. Rachunek może być również swobodnie połączony z kontem bankowym dzięki czemu przelewy są wykonywane bardzo szybko. Ma to znaczenie kiedy giełda jest jedynym źródłem utrzymania.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Korzystanie z rachunku giełdowego, 2.2 out of 5 based on 5 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *