Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne

10 lipca 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 2.8/5 (głosów: 5)

Inwestowanie w fundusze inwestycyjneFundusze inwestycyjne to okazja do pomnażania pieniędzy praktycznie dla każdego. Fundusze są bardzo bezpieczne, ponieważ posiadają w swoich pakietach różne instrumenty finansowe. Polecane są każdemu kto chce mieć dodatkowe oszczędności na swoje prywatne cele. Niektórzy nawet korzystają z funduszy po to aby uzbierać na swoją przyszłą emeryturę. To jest możliwe, ponieważ wybór funduszy jest bardzo duży. Te najbardziej znane to fundusze akcyjne, stabilne, zrównoważone, rynku pieniężnego. Określają w ten sposób ilość akcji, obligacji a także innych pochodnych instrumentów. Najbardziej ryzykowne ale też dające najwięcej zysków to fundusze akcyjne. Jednak inwestując w nie trzeba pilnować i rozkładać ryzyko w miarę podglądania wykresów. Aby móc zainwestować w fundusze inwestycyjne wystarczy założyć konto, które posiada już wiele banków.

Oferują oni szereg pakietów nie tylko z naszego rynku ale również zagranicznego. Tworzone są również fundusze parasolowe co oznacza że można je dobierać według własnych potrzeb. Samo inwestowanie jest przyjemne ponieważ wszystko widać na rachunku, a dodatkowo nie trzeba siedzieć wielu godzin przed monitorem. Wystarczy włożyć swoje pieniądze w dany fundusz a resztą zajmują się specjaliści. Obecnie wystarczy kilkaset złotych aby mieć mały zakres jednostek danego funduszu. Maksymalna ilość nie jest określona ponieważ to zależy od klienta jakie ma możliwości finansowe. Fundusze inwestycyjne można co chwilę zmieniać jeśli zachodzi taka potrzeba. Obecnie wszystko odbywa się na rachunku internetowym dlatego w ciągu chwili jest to zrobione. To, o czym trzeba tylko pamiętać to opłaty, prowizje oraz podatek od sprzedaży funduszy.

Dodatkowo na rachunku widać ile dają zarobić w skali roku i te najbardziej zyskowne mogą podnosić poziom inwestycji nawet o kilkanaście procent. Fundusze inwestycyjne mogą być alternatywą dla lokat, czy rachunków oszczędnościowych. Wiele osób już nawet w starszym wieku również korzysta z funduszy ponieważ czując się z nimi bezpiecznie jednocześnie mają dzięki nim wyższą emeryturę. Jedyne czego klient nie wie, to to jakie konkretnie akcje czy obligacje znajdują się w danym funduszu i wtedy pozostaje zaufanie do instytucji finansowej lub banku. Wiele z nich ma również swoje dzięki czemu jest taka różnorodność na rynku funduszowym. Dodatkowo niektóre z nich są jeszcze ubezpieczeniowe co oznacza że posiadają właściwości ochrony kapitału, zdrowia czy też majątku. W takiej sytuacji wystarczy że zostanie wpłacona kwota minimalna.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

Inwestowanie w fundusze inwestycyjne, 2.8 out of 5 based on 5 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *