Oszczędzanie i Inwestowanie
Naucz się oszczędzać i inwestować
Show MenuHide Menu

W co inwestować ? Skarbonka na miarę czasów

9 kwietnia 2013
VN:F [1.9.22_1171]

Oceń artykuł:

Łączna ocena: 1.8/5 (głosów: 4)

W co inwestować ? Skarbonka na miarę czasówW dobie kryzysu temat inwestycji został nieco zepchnięty na boczny tor. Spora grupa ludzi na razie przestała myśleć o odkładaniu pieniędzy, a stara się tak gospodarować domowym budżetem, by na nic nie brakło. Nie jest to jednak temat jałowy, zawsze bowiem warto zastanowić się nad najlepszymi metodami oszczędzania nadwyżek finansowych, które w końcu mogą wpaść do portfela w najmniej oczekiwanym momencie – czasem wystarczy tylko mieć łut szczęścia i oczy szeroko otwarte. Zatem w co inwestować? Na to pytanie oczywiście każdy powinien odpowiedzieć sobie sam, po szczegółowym przeanalizowaniu dostępnych opcji.

W ciągu ostatniego roku popularne stało się inwestowanie w nieruchomości, a dokładniej w działki budowlane, których ceny obniżyły się nawet o kilkadziesiąt procent. Kryzys zatem dla osób dysponujących gotówką w tym względzie okazał się korzystny. O ile oczywiście w ciągu najbliższych lat nastąpi wzrost zapotrzebowania na takie tereny. Ale to już jest ryzyko wpisane w tę branżę. Osoby chcące swoje pieniądze przeznaczyć na coś mniejszego mogą spróbować przeobrazić je w złoto. Zakup jednej sztabki – ważącej pół kilograma – zamrozi niecałe dziewięćdziesiąt tysięcy złotych.

Zatem od grubości portfela zależy, w ile kilogramów zechcemy zainwestować. Warto pamiętać, że od bez mała dwustu lat jest to najpewniejsza i najstabilniejsza lokata. Pytanie, w co inwestować, ma tyle odpowiedzi, ilu chętnych. Takich metod można znaleźć bez liku, jedne są bardziej godne zaufania, inne przeznaczone są albo dla ludzi bardzo bogatych, albo takich o stalowych nerwach.

Czytaj też:


Polecane artykuły:

W co inwestować ? Skarbonka na miarę czasów, 1.8 out of 5 based on 4 ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *